RSS
 

sen nocy letniej

22 cze

wicie wianków i rzucanie ich do falującej wody każdego z nas przenosi w obszary, których przez milenia nawet nie udało się wyplenić z ludowych zwyczajów. festiwal miłości i urodzaju bogato opisywany w literaturze pięknej wciąż żywo kultywowany jest w obyczajowości ludzkiej, która ochoczo przystaje na wszelkie przejawy radości życia.

letnie przesilenie łączy w sobie zwyczaje pogańskie z religijnymi obrzędami. dla mnie jest zrównaniem tego, co nazywamy rzeczywistością z tym, co głęboko zakorzenione jest w naszym splocie słonecznym. jesteśmy dziećmi jednego źródła, które  mocno pulsuje radością i przekonaniem, że nie ma nic piękniejszego i cenniejszego, jak odnawiający się wciąż na nowo cykl życia, w który jesteśmy odwiecznie wpisani.

z okazji minionej sobótki prezentuję obrazy pulsujące w wyobraźni mojej osobistej artystki na zlecenie, która swoimi projektami zabiera mnie na wyprawy do świata nieograniczonego żadnymi limitami, gdzie – jak pisał mistrz słowa Shakespearewariat, poeta, człowiek zakochany, są utworzeni wszyscy z wyobraźni…

prace podlegają licencji CC-BY-NC

 
Komentarze (4)

Napisane przez w kategorii foto

 

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~jewa

  22 czerwca 2014 o 19:36

  Super!!!

   
 2. ~yankee

  23 czerwca 2014 o 08:58

  Chapeau bas!

   
 3. ~Magda

  25 czerwca 2014 o 08:49

  Przepiękna feeria barw i kobiecości, cudo!

   
 4. ~Gosia

  10 lipca 2014 o 21:52

  Haniu! Pieknie, kolory fantastyczne! Gratuluje!