RSS
 

stąd do wieczności

23 sie

tym razem do pisania zasiadam jak do komunii. z pełnym namaszczeniem chwili. wprawdzie bez magicznego zioła, ale zapalając świecę, z białymi motylami zawieszonymi nad wielkim miastem. czuję piasek pod powiekami.

do dziś wydawało mi się, że jestem nieśmiertelna. invincible, jak mawiają tubylcy. wydawało mi się, że jestem ułożona, że miłość własną odnalazłam już na dobre, że nie jestem podatna na zranienie. wydawało mi się, że szczęście jest bezwarunkowe. wydawało mi się, że stoję na szczycie swojego olimpu, wydawało mi się, że okrzyknęłam się bogiem. wydawało mi się, że przydomek rozemocjonowanej wariatki przylgnął do mnie jak druga skóra i że już nie boli, kiedy to błogosławione piętno próbuje mi się wypalić na czole po raz kolejny. wydawało mi się, że nic i nikt nie ma na mnie wpływu, że nie dbam o opinie. wydawało mi się, że nie trzeba się koniecznie przekręcić, żeby osiągnąć alignment. wydawało mi się, że liczy się tylko tu i teraz. wydawało mi się, że wiem, co to życie.

dziś obudziłam się klejąc się zimnym potem. wydawało mi się, że śmierdzę strachem, że moje własne ciało mnie zdradza. wydawało mi się, że zdradzili mnie też ci, którym ufałam. wydawało mi się, że moja własna głowa ze mnie zakpiła. dużo mi się wydawało. wszystko mi się wydawało.

jakże rozdarło się dziś we mnie moje gardło! jakże zaskowytałam w słusznej i otrzeźwiającej złości. jakże warczałam dziś, wystawiając bestialskie kły! jak ja dziś toczyłam pianę z pyska! no regrets, no limitation, no hesitation!

dużo można się dowiedzieć o sobie w jeden dzień. już mi się nic nie wydaje. teraz już wiem. reAktywacja.

ps. nie dajcie sobie wmówić, ludkowie mili, że Wam się cokolwiek wydaje. nie dajcie uciszyć swego instynktu. nie dajcie się zwieść pobożnym życzeniom, tych, co wiedzą lepiej. nie dajcie się zmanipulować tym, co są o Was zatroskani. nikt poza Wami nie wie lepiej, co Wam w duszach gra.

don’t be mewling quims, be Inglourious Basterds.

polecam BANKS Goddess

 
1 komentarz

Napisane przez w kategorii niecodziennik

 

Dodaj komentarz

 

 
  1. ~Magda

    13 października 2016 o 18:52

    Zycie potrafi nas zaskoczyc. Kiedy nam sie wydaje, ze wszystko w naszym pieknym poukladanym jestestwie zmierza w dobrym kierunku, nagle rozowe okulary spadaja nam na ziemie. Intuicja jest cudowna sprawa, czesto ratuje nam tylek, ale spojrzenie innej, bliskiej osoby z zewnatrz, moze rzucic inne swiatlo na nasze zycie. Ale faktycznie „wydaje mi sie” czesto potrafi zniszczyc nasze zycie…